Nejprve si na našem webu vytvoříte registraci. Poté kliknete na Přidat projekt. Zde vyplníte všechna požadovaná pole, a projekt odešlete. Projekt následně prochází naším schvalovacím procesem. Pokud je vše v pořádku, projekt spustíme a běží 30 dní do jeho konce. Pokud bude třeba něco doplnit, budeme vás kontaktovat. Svůj profil vždy vyplňte požadovanými údaji, hlavně těmi kontaktními. Na konci projektu vás budeme kontaktovat znovu kvůli ověření vaší totožnosti, která je nutná pro vyplacení příspěvku.

Z peněz, které se za 30 dní vašemu projektu podaří vybrat, odečtěte 5 procent na naše provozní náklady a poplatek za použití platební brány podle aktuálního sazebníku (1,4% + 6,50 Kč za transakci). Zbytek peněz je váš. Předem nic neplatíte. 

Vyčerpávající návod jak na to naleznete na tomto odkaze.

Jakákoliv fyzická i právnická osoba se sídlem v České nebo Slovenské republice. Účel projektu musí být vždy buď veřejně prospěšný, nebo dobročinný. Pokud si nejste jistí, zda váš projekt tuto podmínku splňuje, napište nám.

Vycházíme z toho, že pomoc potřebujete co nejdříve. Právě teď. Omezená doba projektu tuto naléhavost zdůrazňuje. Dárci si uvědomují, že pokud nepřispějí nyní, později už k tomu nebude příležitost.

Část dárců se o vás může dozvědět návštěvou našeho webu, ale to bude představovat jen velmi malé procento dárců. Většinu dárců hledejte ve svém okolí. Budete mít na 30 dní k dispozici profesionálně vypadající webovou stránku, kterou můžete sdílet mezi svými přáteli, kolegy, známými. Jednoduše všude. Lidé, kteří vás znají, nebo o vás slyšeli, budou ti nejpravděpodobnější dárci pro váš projekt.

Ano. Dar je součástí daně z příjmu. U fyzických osob se daní 15%, u právnických 19%. Daňové přiznání vyřiďte se svým finančním úřadem na základě smlouvy, kterou od nás na konci projektu obdržíte.

Na požádání vám doklad o vašem daru rádi vystavíme. Činíme tak souhrnně jednou v roce, vždy na začátku roku v předstihu před podáním daňového přiznání. Vyhýbáme se tím vystavování mnoha dokladů pro jednoho dárce, pokud dárce přispěl v jednom kalendářním roce víckrát.

Fond pro tebe je projekt Nadačního fondu „Mocná lípa“, který má za cíl získávat finanční prostředky na veřejně prospěšné a dobročinné účely.